Universiteit moet gaan zorgen voor een supermarkt op de Uithof

Door Titus Stam op 28 januari 2025

Al in 2022 haalden wij met een petitie 1000 handtekeningen op voor een supermarkt op de Uithof.

Even leek het erop dat de universiteit naar de bewoners zou gaan luisteren en er werd een onderzoek naar het realiseren van een supermarkt beloofd. Een paar jaar later is de conclusie: jammer, geen plek voor een supermarkt.  En er ontstaat een nieuwe problematische situatie: door de geplande verbouwing van het Langeveldgebouw verdwijnt de huidige kleine supermarkt misschien óók. De universiteit – eigenaar van bijna alle grond op de Uithof – vindt dat zij niet voor dit soort voorzieningen hoeft te zorgen. Maar de Uithof is geen universitair bedrijventerrein, het is een buurt waar duizenden Utrechters wonen. Dan moet je ook supermarkten, horeca en zorgvoorzieningen hebben. Alleen dan is het er prettig wonen. 

Het is goed nieuws dat de gemeenteraad vorige week een voorstel van ons en andere partijen aannam. Daarin staat dat in alle plannen die de universiteit voor de Uithof heeft gekeken moet worden hoe ze daarbij voor een volledige supermarkt gaan zorgen.  Als de universiteit wil bouwen op de Uithof, moet daarvoor vaak de omgevingsplannen worden vastgesteld. Door ons voorstel kan dit alleen nog gebeuren als er bij de bouwplannen ook plannen komen voor een supermarkt op de Uithof.  

Op deze manier pakt de gemeenteraad de regie terug, zodat er eindelijk een fatsoenlijke supermarkt op de Uithof kan komen. Want daar hebben bewoners al veel te lang op gewacht.  

Ons voorstel:

Titus Stam

Titus Stam

Ik ben geboren in 1999 in Brielle en woon nu met veel plezier in Lunetten. Net als veel andere studenten was de weg naar een eigen plekje in Utrecht een lange en lastige. Te kleine kamers, te hoge huren, te korte contracten – je kent het wel. Daarom wil ik me inzetten voor meer (jongeren)huisvesting,

Meer over Titus Stam